ANTONÍNKOVÝ TURNAJ VYHRÁLA DVOJICE MICHAL BACHAN-JIŘÍ HALÁČ

V sobotu 13.6.2015 se uskutečnil další ročník tradičního Antonínkového turnaje ve čtyřhrách mužů. Sešlo se jako loňský rok pouze pět dvojic. Počasí bylo tropické, během dne se teploty pohybovaly přes 30°C.

Nejprve se odehrála skupina systémem každý s každým, ze které pak čtyři dvojice postoupily do semifinále.

Výsledky ze skupiny:

Dvojice                    Počet výher      Poměr her      Pořadí

M.Bachan – J. Haláč        4              25:15 (+10)      1.

Z.Kotačka – M. Janča       3             24:14 (+10)       2.

J.Jenčo – M. Hubík          2              21:17 (+4)        3.

P.Malušek – P.Lopata       1              13:20 (-7)         4.

P. Valčuha – V. Malina     0                7:24 (-17)        5.

Semifinále nabídla neuvěřitelně vyrovnaná a napínavá utkání plná zvratů.

V prvním semifinále proti sobě nastoupila dvojice Bachan, Haláč proti dvojici Malušek, Lopata. Michal s Jirkou si sice vytvořili pohodlné vedení 8:5 a měli mečbol, ten ovšem neproměnili a Pavel s Petrem dokázali dotáhnout utkání do tie-breaku. V něm byli Michal s Jirkou za stavu 3:5 dva míče od vyřazení, ale dokázali tie-break otočit a vyhráli ho nakonec 7:5.

V druhém semifinále proti sobě nastoupily dvojice Jenčo, Hubík a Kotačka, Janča. Jirka s Martinem si vypracovali luxusní vedení 8:4 a měli mečbol, který prohospodařili, což byl zlomový moment zápasu. Pak se začaly dít věci. Zdenek s Michalem začali hrát uvolněněji a dotáhli utkání až do tie-breaku, který vyhráli poměrem 7:3.

Výsledky semifinále:

Bachan, Haláč – Malušek, Lopata 9:8 (7:5)

Kotačka, Janča – Jenčo, Hubík 9:8 (7:3)

Finále opět nabídlo velmi vyrovnaný boj, který trval více než dvě hodiny.

K zisku prvního setu měli blíž Zdenek s Michalem, ale nedokázali si podržet podání jak za stavu 5:4, tak za stavu 6:5. Hrál se tak tie-break, který lépe vyšel Michalovi s Jirkou. Vyhráli ho poměrem 7:3.

Druhý se nesl v podobném duchu jako set první a dospěl opět až do tie-breaku. Michal s Jirkou sice prohrávali 2:4, dokázali ale otočit a vyhráli tie-break poměrem 7:5.

Vítězům gratulujeme.

Finále:

Bachan, Haláč – Kotačka, Janča 7:6 (7:3), 7:6 (7:5)

Závěrem bych chtěl Lidce Straňákové, Pavlovi Milošovi a Pavlovi Turčinovi za ceny do turnaje a Bětce Kotačkové za občerstvení.