Ondra s Viktorem ovládli úvodní turnaj ve čtyřhrách

V sobotu 12. 5. 2018 se uskutečnil jubilejní 10. ročník deblového turnaje O pohár Františka Kotačky. Celkem se sešlo krásných 9 dvojic.

Dvojice byly rozlosovány do dvou skupin, které se odehrály systémem každý s každým. Čtyři dvojice z každé skupiny pak postupovaly do čtvrtfinále.

Výsledky ze skupin:

Skupina A

Dvojice                    Počet výher       Poměr her      Pořadí

Malina – Turčin O.         3                 20:15 (+5)          1.

Turčin – Kotačka           2                 17:14 (+3)          2.

Klepš – Žáková              1                 14:16 (-2)           3.

Malušek - Lopata           0                 14:20 (-6)           4.

Skupina B

Rajnoha – Pelikán          4                 24:8   (+16)        1.

Hubík – Fojtík                3                 21:15 (+6)          2.

Radoch – Rychlík           2                 17:17 (+0)          3.

Valčuha - Gabriel           1                 12:23 (-11)         4.

Chudík - Krchňáček        0                 14:25 (-11)         5.

Ze čtvrtfinále suverénně postoupily dvojice Turčin O., Malina a Turčin, Kotačka. Zbylé dvě čtvrtfinále už byly velmi vyrovnané. Nejprve dvojice Hubík, Fojtík přehrála pár Klepš, Žáková, potom ale došlo k velkému překvapení, když dvojice Malušek, Lopata porazila v tie-breaku vítěze skupiny B, pár Rajnoha, Pelikán.

Výsledky čtvrtfinále:

Turčin O., Malina – Valčuha Gabriel 6:0

Hubík, Fojtík – Klepš, Žáková 7:5

Malušek, Lopata – Rajnoha, Pelikán 7:6 (7:4)

Turčin, Kotačka – Radoch, Rychlík 6:1

V semifinále k překvapením nedošlo, do finále prošli Ondra s Viktorem a Pavel se Zdenkem.

Výsledky semifinále:

Turčin O., Malina – Hubík, Fojtík 6:4

Turčin, Kotačka – Malušek, Lopata 6:0

Došlo tak na finále, které se stalo soubojem generací.

Hrál se velmi vyrovnaný tenis. Hráči si až do stavu 4:4 drželi vlastní servis. V 9. gamu ale Ondra Turčin neudržel své podání a Pavel se Zdenkem šli do breaku. Pavel se Zdenkem se propracovali ke dvěma mečbolům, ale stav 40:15 nedokázali využít. Ondra s Viktorem oba mečboly odvrátili a podání si vzali zpět. Finále došlo až do tie-breaku. V něm už Ondra s Viktorem nedali svým soupeřům šanci a po zásluze vyhráli tie-break poměrem 7:2. Vítězům gratulujeme.

Finále:

Turčin O., Malina – Turčin, Kotačka 7:6 (7:2)

Ondra s Viktorem tak zaslouženě vyhráli svůj první turnaj v kategorii dospělých, a pokud se budou nadále věnovat tenisu jako doposud, takových výher je čekají ještě desítky.

Závěrem bych chtěl poděkovat Lidušce Straňákové za ceny do turnaje, Bětušce Kotačkové a Jiřince Valčuhové pak za občerstvení :-)

Text: Zdeněk Kotačka