Zdeněk Kotačka s přehledem popáté v řadě vítězem Májového turnaje

V sobotu 21. května 2011 se na našich kurtech uskutečnil  pátý ročník Májového turnaje ve dvouhře mužů. Již od rána bylo úmorné vedro, které ale neodradilo devět členů TK, aby změřili své síly. Hráči byli rozlosováni do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým na jeden set. Nasazenými hráči byli Zdeněk Kotačka a Vlastik Radoch. Dle pořadí ve skupinách se vytvořil čtvrtfinálový pavouk. Jediný, kdo nepostoupil byl neustále nadějný a náladu nám vylepšující Radek Bartoníček, který celý týden poctivě trénoval na zdi, ale bohužel stačilo to jen na pět gamů během celého turnajeJ.

Čtvrtfinále:

Kotačka – Hubík Jakub 6:1

Turčin – Hubík Martin 6:4

Bachan – Jenčo 6:1

Ondra – Radoch 6:1

Ve čtvrtfinálových duelech začali některým hráčům docházet síly, protože vedro bylo opravdu vysilující. Bylo zcela běžné, že téměř všichni hráči vypili během dosavadních 5 zápasů až 5 litrů vody.

Semifinále:

Kotačka – Turčin 6:1

Ondra – Bachan 7:5

V prvním semifinále si Zdeněk lehce poradil se svým deblovým partnerem Pavlem, který s ním držel krok pouze první tři gamy. Pavel jej zlobil pouze tvrdým servisem, který absolutně nemohl stačit na Zdeňkovu celodvorcovou pestrou hru.

Ve druhém semifinále se velmi rychle ujal vedení Bohuš Ondra, který dokonce vedl již 5:1. Michal ale  trpělivou, bezchybnou, obrannou hrou dokázal stáhnout na 5:5. Za tohoto stavu zmobilizoval Božek všechny své zkušenosti a síly a dovedl utkání do vítězného konce.

Finále:

Kotačka – Ondra 6:1

Zdeněk prokázal, že na něj v současné době nikdo nestačí. Kdyby hrál turnaje neregistrovaných, asi by v nich vítězil nebo se dostával do závěrečných kol a to s naprostým přehledem. Velmi těžko se na něj hledá nějaká účinná zbraň. Je pohyblivý, vytrvalý, má skvělé údery a zlepšuje i hru na síti. Turnaj vyhrál už popáté v řadě a troufám si tvrdit, že kromě Pavla Vojtka a Mirka Rychlíka tenisový klub takového tenistu ještě neměl.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem devíti hráčům za účast na turnaji a poblahopřát Božkovi a především Zdeňkovi k předvedeným výkonům.

Děkuji Hynku Pippalovi – Stainner Holding s.r.o. za ceny pro první tři hráče.

Speciální poděkování Jitušce a Bětušce za skvělé občerstvení a servis během turnaje.